Jaunumi

2020-10-14

Piens skaistumam: sena tradīcija jaunā kvalitātē

Mēdz teikt, ka jauns ir labi aizmirsts vecais, un tas attiecas uz visdažādākajām dzīves jomām, arī skaistumkopšanu. Šim teicienam var piekrist tādā nozīmē, ka, tiku tikām izbaudījušas ķīmijas sasniegumus, dāmas sāk augstāk vērtēt visu, kas nācis no dabas. Domājot par to, kā tikt pie maigas, gludas un starojošas ādas, prātā nāk leģendārā Ēģiptes valdniece Kleopatra un viņas slavenā piena vannas. Bet piemēri nemaz nav jāmeklē tik tālā senatnē – iespējams, ka arī mūsu pašu vecmāmiņas laukos pa reizei mēdza “pienā muti nomazgāt”, kā tautasdziesmās dzied.

No otras puses – nav nemaz tik droši zināms, kas īsti bija Kleopatras vannā, - daži autori vēsta, ka tīrs ēzeļmātes piens, citi domā, ka govs piens, kam pievienots medus, vēl citi uzskata, ka valdniecei gatavots īpašs vannojamais ūdens, kuram pieliets karsts piens ar medu, un piedevām viņa vēl lietojusi skrubi no jūras sāls un saldā krējuma … Mūsdienīgai sievietei ar aktīvu dzīvesstilu bieži vien nav laika pašai gatavot ķermeņa kopšanas līdzekļus no svaigiem piena produktiem un citām dabiskām izejvielām, taču labi izskatīties viņai varbūt ir pat svarīgāk nekā savulaik vecmāmiņai. Un, protams, nebūtu nekas pretī līdzināties Kleopatrai, ja vien viņa patiešām bijusi tik skaista, kā sacīts leģendās, - arī par to vēstures pētnieku domas reizēm ir atšķirīgas, bet lai nu kā, valdniece noteikti bija labi kopta, viņai tek piedēvētas arī dažādu sejas masku sastāvu un aromātu izgudrošana. Par laimi, šodien nav vajadzības pārņemt senās receptes “viens pret vienu”. Skaistumkopšanas līdzekļu ražotāji spēj veiksmīgi savienot tautas tradīcijas ar zinātniskos pētījumos iegūtajām atziņām, lai izveidotu produktus, kuri ir dabiski un efektīvi palīdz kopt ādu, to saudzīgi attīrīt, barot, mitrināt un mīkstināt.

 

Piena sūkalas

Sūkalas, kā zināms, paliek pāri, kad no piena tie iegūts biezpiens. Tie, kuri biezpienu gatavo mājās, zina, ka sūkalās var lieliski iejaukt mīklu pankūkām, maizei vai pīrāgiem, tās arī pievieno vannai vai izmanto vienkārši sejas mazgāšanai. Sūkalās ir 94% ūdens, bet atlikušajos sešos procentos slēpjas vesela bagātība. Sūkalas rodas pienskābās rūgšanas procesā. Tas ir sarežģīts bioloģisku aktīvu vielu komplekss ar vairāk nekā 200 dažādiem komponentiem. Sūkalu sastāvā ietilpst organiskās skābes, obaltumvielas, tostarp fermenti, visas neaizstājamās aminoskābes, B grupas vitamīni, E, C un PP vitamīni, betakarotīns, polisaharīdi, minerālvielas: dzelzs, kālijs, nātrijs, kalcijs, magnijs, cinks, fosfors u.c. Piena sūkalas atšķiras no vājpiena tikai ar to, ka tajā nav kazeīna – vielas, kas skābā vidē veido labi pazīstamos rūgušpiena kunkuļus. Tātad sūkalas ir vērtīgs pārtikas produkts, kaut arī ne visiem tās garšo. Bet ne mazāku labumu sūkalas var dot, lietojot ārīgi, kā barojošs līdzeklis ādai un matiem. Piena sūkalas atjauno un aktīvi mitrina ādu, stabilizē tās skābju aizsargslāni.

 

Sūkalas kosmētikā

Kosmētikas līdzekļu sastāvā šodien mēdz būt daudz ūdens, tā saturs var būt 70 – 95% ūdens. Pēdējā laikā noskaidrots, ka šādu produktu efektivitāte pieaug vairākkārt, ja ūdeni aizstāj ar attīrītām piena sūkalām. Pien- DAIRY SPA kosmētikas līdzekļos sūkalu koncentrāts tiek kombinēts ar ekoloģiski ražotiem ārstniecības augu ekstraktiem. Šiem produktiem nepiemīt ādu sausinoša iedarbība, tie pat īpaši ieteicami cilvēkiem ar sausu ādu. Produktu sērija Pien- DAIRY SPA ir īstā izvēle tiem, kuri tiecas dzīvot harmonijā ar sevi un pasauli un saprot, ka īstākā pievilcība slēpjas dabiskā, koptā skaistumā, bet skaistākā no visām smaržām ir tīras, veselas ādas smarža.

 

Sūkalu iedarbība

Sekmē brūču un iekaisuma dzīšanu, stimulē kolagēna sintēzi – tas notiek, pateicoties sūkalās esošajiem augšanas faktoriem – mazmolekulārām obaltumvielām ar augstu bioloģisko aktivitāti, kas regulē šūnu augšanu un reģenerācijas procesus.

Aizkavē novecošanās procesus, jo tām piemīt antioksidantīva iedarbība.

Stabilizē ādas dabisko skābju un sārmu līdzsvaru, jo sūkalu pH līmenis atbilst cilvēka ādas pH līmenim

Rūpīgi attīra un balina ādu

Mitrina un mīkstina ādu un matus

Mazina ādas niezi, veicina zvīņēdes, ekzēmas un sēnīšu slimības ārstēšanu

Kavē vīrusu attīstību, pateicoties sastāvā esošajam lizīnam. To izmanto herpes vīrusa ārstēšanā

Veicina matu un nagu augšanu, stiprina matus, stimulē vielmaiņu galvas ādā, matu saknīšu rajonā

Baro matus, piešķir tiem veselīgu spīdumu, palīdz pret blaugznām

Palīdz uzlabot nagu stāvokli, padarīt tos spīdīgus un elastīgus

Pelde vannā, kam pievienotas sūkalas, rada nomierinošu, relaksējošu un ādu mīkstinošu iedarbību.

2020-09-25

Kas vērtīgs piena sūkalās

Pat pavirši iepazīstoties ar pētījumiem par piena sūkalu sastāvu un to labākajām īpašībām, aizvien mazāk gribas tās nevērīgi dēvēt par blakusproduktu.

 

Govs piena sūkalas, kas rodas pienskābes rūgšanas procesā, ir bagātīgs bioloģiski aktīvo vielu komplekss. Tāpēc piena sūkalas var izmantot gan uzturā, gan skaistumkopšanā. Ne velti šim produktam tiek pievērsta arvien lielāka pārtikas un kosmētikas ražotāju uzmanība. Piena sūkalās ir aptuveni 200 vērtīgu, cilvēka organismam nepieciešamu sastāvdaļu, kuru vidū ir gan organiskās skābes, gan obaltumvielas, pilns neaizstājamo aminoskābju spektrs, B grupas vitamīni, folskābe, kālijs, kalcijs, fosfors, magnijs, dzelzs u.c.

 

Kā iegūt sūkalas mājas apstākļos

 

Parastā metode. Vēlamo piena daudzumu noliek siltā vietā un saraudzē rūgušpienā. To lej katliņā, liek uz plīts un silda (bet nevāra!), līdz izveidojas biezpiena kunkuļi. Atstāj atdzist līdz istabas temperatūrai, izkāš cauri marlei vai smalku sietiņu.

 

Paātrinātā metode. Uz vienu litru pasterizēta piena ņem vienu nelielu citronu, no tā izspiež sulu. Pienu liek katlā uz uguns un, tiklīdz tas sāk vārīties, pievieno citrona sulu, ātri samaisa un tūlīt noņem no uguns. Ļauj nostāties biezpienam un sūkalām, tos atdala, izmantojot smalku sietiņu vai marli.

2020-09-17

Kas būtu jāzina katrai sievieti par intīmo higiēnu

Skaistā dzimumam pārstāvēm ir ārkārtīgi svarīgi pienācīgi rūpēties par savu  ķermeni. Sejai, matiem, nagiem - visam tiek atvelēts maksimālais laiks un  līdzekļi, taču tikpat svarīga ir arī intīmās zonas higiēna. Pareiza kopšana ir nepieciešama ne tikai svaiguma un tīrības sajūtas nodrošināšanai ikdienā, bet arī vispārējai sievietes veselībai. Pien- DAIRY SPA skaistuma ekspertu komanda ir apkopojusi dažus vienkāršus, bet ļoti svarīgus priekšnosacījumus pareizām rūpēm par intīmo higiēnu.

 

Intīmā higiēna - visa pamatā pareiza kopšana

 

Intīmās kopšanas jautājumā ir svarīgi saprast ne tikai to, kā pareizi mazgāt intīmo zonu, bet arī to, kā to izdarīt, lai nodrošinātu skābju un sārmu līdzsvaru tajā. Sieviešu intīma zona ir klāta ar gļotādu, un, lai tā spētu veikt pašaizsargājošās un attīrošās funkcijas, ir nepieciešama noteikta mikrovide, kur atrodas labdabīgās baktērijas. Šīs baktērijas likvidē nevēlamos mikroorganismus un, procesa pareizai norisei, nepieciešams atbilstošs intīmās vides pH līmenis. Nepareizu intīmās higiēnas produktu izvēle var izraisīt ādas un gļotādu kairinājumu, to iekaisumu, ko reizēm papildina nieze un diskomforts. Gluži pretēji, kvalitatīvi, labi izvēlēti dabīgi higiēnas kopšanas produkti palīdzēs uzturēt sievietei veselīgu fizioloģisko līdzsvaru dzimumorgānu gļotādās, novērsīs diskomfortu un kalpos kā infekcijas un iekaisuma slimību profilakse, kas ir ļoti svarīgi aspekti labas sieviešu veselības saglabāšanā.

 

Kā mazgāt? Delikāta pieejas un rūpes.

Sievietes intīmā zona ir īpaša, tā ik dienas sevi attīra ar iekšējo smērvielu, tāpēc vislabāk katru dienu apmazgāties ar siltu ūdeni un īpaši maigiem, intīmajai zonai paredzētiem mazgāšanas produktiem, kas nerada kairinājumu. Pasaules vadošie sieviešu veselības speciālisti iesaka intīmās higiēnas kopšanā izvēlēties dabīgus mazgāšanās līdzekļus, kas nesatur krāsvielas vai aromatizētājus.

 

Iepazīsties Pien- DAIRY SPA INTIM dabīgas ziepes intīmai kopšanai

 

 

 

 

Pien- DAIRY SPA rūpējoties par sievietes veselību un iekšējo komfortu ir radījis Pien- DAIRY SPA INTIM - dabīgu līdzekli intīmai kopšanai. Līdzīgi kā citos Pien-DAIRY SPA produktos, arī šajā ir vitamīniem un mikroelementiem bagātās piena sūkalas, kam piemīt zinātniski pierādīta, barojoša, reģenerējoša iedarbība. Ziepju lietošana ikdienā mazina iekaisumu un veicina imunitāti stiprinošu un nomierinoša iedarbību. Pien- DAIRY SPA INTIM radītās hipoalergēnās ziepes ir unikālas, jo nesatur krāsvielas un aromatizētājus un paredzētas delikātai ķermeņa intīmo zonu kopšanai. Ziepju saudzīgā iedarbība veicina efektīvu ādas attīrīšanu, neizraisot ādas kairinājumu vai sausumu, dāvājot katrai sievietei svaiguma un komforta sajūtu. Rūpēm ne tikai par intīmo zonu, bet visa ķermeņa labsajūtu atklāj piena sūkalu maigās rūpes un komfortu ar citiem Pien- DAIRY SPA produktiem!

Iepazīsties un iegādājies jau šodien - https://elady.lv/sejas-kosmetika/pien

http://www.madeinlv.lv/lv/category/87/higienai_un_vannas_peldem-skidras_ziepes/

 

 

2020-04-24

Piena vannas - lielisks relaksēšanās veids

Pašreiz, vairāk kā citas reizes, mums ir dots laiks, lai pievērstos cilvēkiem un lietām, kas mums ir apkārt, bet – nevajag aizmirst par sevi! Viens no labākajiem veidiem kā relaksēties un palutināt sevi un savu ķermeni, ir vannas peldes. Bet – ne vien šāda tāda, bet piena vanna!

Piena vannas kā skaistumkopšanas rituāls tika izmantots jau senajos laikos, bet īpaši iecienītas tās bija Ēģiptē. Tās par neatņemamu ikdienas skaistumkopšanas rituālu uzskatīja Ēģiptes valdniece Kleopatra. Tieši Kleopatra līdz pat mūsdienām simbolizē mūžīgās jaunības simbolu. Bet – kas tik īpašs ir pienā?

Pateicoties pienā esošajām obaltumvielām un taukiem, āda kļūst nevien maiga un gluda, bet tiek attīrīta un nogludināta. Savukārt pienā esošās pienskābes attīra atmirušās šūnas un mitrina ādu, tādejādi novēršot tās sausumu.

Tiem, kuri sirgst ar dažādām ādas problēmām, piemēram, ekzēmu un nepārtrauktiem ādas kairinājumiem, iespējams, zina, ka piens remdē ādas kairinājumu. Antibakteriālās un pretiekaisuma īpašības palīdz dziedēt ādu, padarot to veselīgu un imūnu pret ādas kairinājumiem.

Piens ir lielisks palīgs cīņā pret ādas novecošanos. Tieši tādēļ neskaitāmi sejas kopšanas līdzekļi savā saturā iekļauj pienu, jo tajā esošās vielām piemīt izlīdzinoša iedarbība. Tomēr – piena vannas ne tikai palīdzēs Tavai ādai, bet arī nervu sistēmai! Tam piemīt nomierinoša īpašība.

Lai baudītu piena vannu, Tev nav nepieciešams īsts piens, bet vari to aizvietot ar lielisku alternatīvu – Pien- DAIRY SPA Bath vannas putām, kuru sastāvā ir bagātīgās piena sūkalas. Vannas peldi iespējams padarīt vēl patīkamāku, pievienojot sev tīkamo vannas produktu, piemēram, vannas sāli vai ēterisko eļļu. Lai uzburtu noskaņu - iededz sveces, fonā ieslēdz savu iecienītāko mūziku, bet vannu vari izrotāt ar ziedlapiņām! Baudot vannas peldi, sevi vari palutināt ar šampanieti, augļiem vai jebko citu, ko kāro sirds. Vai arī – pēc vannas turpināt relaksēšanos, baudot savu iemīļotāko tēju.

 

2019-04-03

Ilze Jurkāne: "Mums, latviešiem, ir jābūt lepniem par Latvijā radītām precēm."

Sabiedriskajā telpā Ilze Jurkāne plašāk zināma kā latviešu baņķiere un finansiste, kulinārijas eksperte, kas dzimusi un 40 dzīves gadus pavadījusi Amerikas Savienotajās valstīs. Mīlestība pret dzimtas saknēm Ilzei vienmēr bijusi spēcīga un nepārvarama, kas bija viens no faktoriem, lai pārceltos uz Latviju.

Ilze ir īsta Latvijas patriote un atbalsta Latvijas ražotājus, izceļot augsto kvalitāti un inovatīvo pieeju. Arī ierodoties uz interviju, Ilze ir tērpusies un rotājusies ar latviešu radītām rotām. 

“Mums, latviešiem, ir jābūt lepniem par to, ko radām. Ja par Latvijas radītajām precēm ir jāmaksā vairāk, tad tas ir to vērts. Bieži vien gan šis pieņēmums ir maldīgs. Kā, piemēram, kleita, ar kuru šodien esmu ieradusies uz interviju, ir radīta Latvijā, bet ir izmaksājusi lētak, nekā līdzīga veida kleitas, kuras importētas. Vietējā, Latvijā radīta, prece ir unikāla, jo tai veltīts ilgs laiks. Vienalga, vai tas ir apģērbs, kosmētika, pārtika, tai ir sava pievienotā vērtība,” savu viedokli pauž I. Jurkāne. - ''Jāatbalsta savējie, tas jau ir valsts ekonomikas pamatprincips.''

Ar “Pien- DAIRY SPA” kosmētikas līnīju, kuras unikālā formula izstrādāta un radīta Latvijā, Ilze iepazinās jau pirms vairākiem gadiem, iepērkoties aptiekā. “Sievietēm intīmzonas kopšanā ļoti liela uzmanība jāpievērš mazgāšanas līdzekļiem un to sastāviem, lai netiktu kaitēts sievietes veselībai. Tāpēc arī vienmēr iegādājos aptiekās piedāvātos līdzekļus. Vienā no šādām reizēm aptiekas plauktā pamanīju “Pien- DAIRY SPA” Intīmās ziepes, tās mani uzrunāja uzreiz ar savu iepakojumu. Izpētot tuvāk produkciju, patīkams pārsteigums bija, ka tās ir Latvijā radītas, sievietes veselībai ļoti draudzīgas un cenas ziņā ļoti izdevīgs pirkums,” uzskata Ilze Jurkāne. Pēc “Pien- DAIRY SPA” Intīmo ziepju iegādes un izmēģināšanas, viņa saprata, ka šis produkts ir kā radīts viņai. “Par “Pien- DAIRY SPA” Intīmajām ziepēm būtu gatava maksāt arī vairāk, jo esmu iegādājusies citus produktus par lielāku naudas summu, bet tie nav bijuši tik delikāti. Domāju, ka intīmās zonas kopšanai esmu atradusi perfektu līdzekli, kuru domājams vairs nekad nemainīšu pret kādu citu.”

Pēc “Pien- DAIRY SPA” Intīmo ziepju izmēģināšanas Ilzē radās interese par to, ko “Pien- DAIRY SPA” vēl spēj piedāvāt. Kā nākamais kosmētikas līdzeklis, kurš tika izmēģināts bija “Pien- DAIRY SPA” sejas putas, kuras paredzētas ikdienas lietošanai, lai maigi tiktu attīrīta sejas āda no netīrumiem. “Kosmētiku vienmēr noņemu ar speciālu kosmētikas noņemšanai paredzētu līdzekli. Tomēr pēc tam man patīk nomazgāt seju, lai sajustu svaigumu. Maigās un gaisīgās “Pien- DAIRY SPA” sejas putas patīkami smaržo un sniedz svaiguma sajūtu gan kamēr produkts tiek lietots, gan arī kādu laiku pēc tam. Rodas sajūta, ka āda tiek mazgāta ar pienu. Te man prātā nāk tautasdziesmas rindas: “Pienu ēdu, pienu dzēru, pienā muti nomazgāju. Tāpat ir ar “Pien- DAIRY SPA” dušas želeju,” savās atsauksmēs par “Pien- DAIRY SPA” kosmētikas līdzekļiem dalās Ilze Jurkāne.

“Pien- DAIRY SPA” produktu līnija ir unikāla, jo visā pasaulē tai nav analoga. Visos ādas mazgāšanas un kopšanas līdzekļos tiek izmantots ūdens, savukārt “Pien- DAIRY SPA” kosmētikā – attīrītas un koncentrētas piena sūkalas. Ja, piemēram, ūdens kosmētikā var radīt tādas ādas problēmas kā raupjumu un sausumu, tad piena sūkalu galvenais pamatuzdevums ir mitrināt un attīrīt. Vēl nozīmīgāk – piena sūkalām ir tāds pats pH līmenis kā cilvēka ādai, tādejādi nodrošina skābju un sārmu līdzsvaru ādā.

Ilzei garšo arī dzert piena sūkalas, jo tās ir ļoti veselīgas kunģim. Un te nāk slavenais teiciens - sieviete ir skaista no iekšām.

Ilze atzīst, ka ļoti vēlētos, lai “Pien- DAIRY SPA” līnija tiktu papildināta ar ķermeņa kopšanas līdzekļiem, piemēram, ķermeņa pieniņu un krēmu, kā arī dienas un nakts sejas krēmiem, kuriem būtu tikpat patīkams un viegls aromāts. “Ķermeņa ādas kopšanas līdzekļiem personīgi man nav vajadzīgs izteikts aromāts, savādāk tas sāk cīnīties ar smaržām. Izveidojās dažādu aromātu kokteilis,” domās dalās Ilze Jurkāne.

Baņķiere, finansiste un kulinārijas eksperte atzīst, ka ik pa laikam savos skaistumkopšanas rituālos mēdz izmanto arī senus aizgūtus rituālus, kas ir pazīstami arī Latvijā, piemēram, sejas ādas atsvaidzināšanu ar gurķa šķēlītēm vai kumelīšu uzlējuma maska, “Dienās, kad jūtos ļoti nogurusi vai izskatos nogurusi – uz sejas uzlieku gurķa šķēlītes, savukārt to, kas palicis pāri – apēdu. Gurķis atspirdzina, jo tā sastāvā ir apmēram 60 procenti ūdens. Tā mums vienmēr trūkst, tāpēc atceries dienas laikā izdzert vairākas ūdens glāzes vai arī, ja nevari iedzert to tik lielos daudzumos – apēd gurķi. Savukārt kumelīšu tēju var izdzert un biezumus izmantot maskai, kas labi atsvaidzina ādu.” padomos dalās I. Jurkāne.